kurzy výpočetní techniky

KURZ 1

 • Základní pojmy informačních technologií (4 hodiny)
  • Absolvent získá základní znalost technického vybavení (hardware) a porozumí pojmům informačních technologií (jako jsou např. uchovávání dat a paměť). Pozná uplatnění počítačových aplikací ve společnosti a používání informačních sítí v počítačové praxi, vliv osobních počítačů na zdraví člověka a získá základní přehled o bezpečnosti a právních problémech souvisejících s počítačem.

KURZ 2

 • Práce s počítačem a správa souborů (6 hodin)
  • Po absolvování kurzu bude absolvent schopen předvést své znalosti a schopnosti využívat základních funkcí počítače a operačního systému. Uchazeč by měl být schopen efektivně pracovat v prostředí desktopu. Měl by být schopen spravovat a organizovat soubory a adresáře/složky na svém počítači a vědět, jakým způsobem pořídit kopie, přesunout nebo smazat jednotlivé soubory, adresáře nebo složky. Uchazeč předvede svoji znalost práce s ikonami a okny na ploše obrazovky. Uchazeč rovněž předvede schopnost využívat vyhledávací funkce, jednoduché nástroje editace a různé možnosti tisku, které nabízí operační systém.

KURZ 3

 • Textový editor (12 hodin)
  • Po absolvování kurzu bude absolvent schopen používat textový procesor na osobním počítači. Bude znát základní operace spojené s tvorbou, formátováním a úpravou dokumentu připraveného k distribuci a musí je umět používat. Uchazeč by měl být schopen předvést použití některých pokročilejších funkcí souvisejících s ovládáním textového editoru, jako je tvorba tabulek, používání obrázků a grafických objektů v rámci dokumentu, vkládání objektů a využívání nástrojů ke slučování textu a informací z databáze (hromadná korespondence, tisk obálek...).

KURZ 4

 • Tabulkový kalkulátor (8 hodin)
  • Po absolvování kurzu bude absolvent rozumět základní koncepci tabulkového kalkulátoru a bude schopen používat tuto aplikaci na osobním počítači. Bude znát základní operace spojené s tvorbou, formátováním a používáním tabulky a musí být schopen je provádět. Uchazeč bude umět provést standardní matematické a logické operace s použitím základních vzorců a funkcí. Dále má být schopen předvést použití některých pokročilejších funkcí spojených s ovládáním tabulkového kalkulátoru jako např. vkládání objektů a tvorbu grafů a diagramů.

KURZ 5

 • Databáze/systémy pro uchovávání dat (8 hodin)
  • Po absolvování kurzu bude absolvent rozumět základní koncepci databází a bude schopen je používat na osobním počítači. Kurz je rozdělen na 2 části: V první části je zahrnut návrh jednoduché databáze s využitím standardního databázového balíčku, ve druhé části se musí uchazeč naučit získat informace z existující databáze pomocí nástrojů pro dotazy, výběry a třídění. Uchazeč by měl být rovněž schopen vytvořit a upravit sestavy.

KURZ 6

 • Prezentace (8 hodin)
  • Po absolvování kurzu bude absolvent schopen předvést svoji schopnost využívat prezentační nástroje osobního počítače. Uchazeč bude umět provést základní úkoly, jako je tvorba, formátování a příprava prezentací pro distribuci a předvedení. Uchazeč bude umět vytvořit různé prezentace pro různé posluchače a situace. Rovněž pozná základní operace s grafikou a tabulkami, používání různých efektů počítačové prezentace - slide show.

KURZ 7

 • Služby informačních sítí (8 hodin)
  • Kurz je rozdělen do dvou částí. První část - informace – uchazeč bude umět pracovat se základními vyhledávacími nástroji v rámci Webových prohlížečů a vyhledávacích programů. Dále bude umět výsledky hledání označovat záložkami, vytisknout Webové stránky a výsledky hledání. Druhá část - komunikace - uchazeč bude schopen používat elektronickou poštu k odesílání a přijímání zpráv, připojovat dokumenty nebo soubory ke zprávě a organizovat a spravovat složky nebo adresáře zpráv v rámci programového vybavení (software) elektronické pošty. 

Bližší informace:
Ing. Olga Krankusová
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  
tel: +420 735 163 160

Střední škola informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec, s.r.o. ©