AKREDITOVANÉ TESTOVACÍ STŘEDISKO ECDL

Vytisknout
Vytvořeno čtvrtek 21. březen 2013 7:32 Napsal Super User

Na naší škole bylo v roce 2004 zřízeno akreditované testovací středisko ECDL.

Jsme oprávněni provádět testování za účelem získání certifikátu ECDL.

ECDL - European Computer Driving Licence je celosvětově rozšířený vzdělávací koncept v oblasti počítačové (digitální) gramotnosti a digitálních znalostí a dovedností, který vznikl za podpory Evropské komise v polovině 90. let minulého století.

Koncept ECDL definuje mezinárodní standardy, resp. minimální výukový obsah, v podobě tzv. ECDL Sylabů. Tyto Sylaby pokrývají celou škálu oblastí, ve kterých jsou digitální, resp. informační a komunikační technologie (ICT) využívány. Sylaby jsou průběžně a na mezinárodní úrovni aktualizovány.

Koncept ECDL zároveň určuje metodu, jakou jsou digitální znalosti a dovednosti objektivně a nezávisle ověřovány. Tato metoda je založena na praktických zkouškách prováděných s využitím běžné výpočetní techniky a v reálném programovém prostředí.

Ověřování digitálních znalostí a dovedností dle konceptu ECDL je mezinárodně uznávané, objektivní a nezávislé na výpočetní technice a programovém prostředí, na kterém jsou zkoušky prováděny. V celém světě využívá jednotné a pravidelně aktualizované databáze testovacích úloh. Ověřování počítačové (digitální) gramotnosti dle konceptu ECDL mohou provádět pouze akreditovaná testovací střediska a za tímto účelem odborně připravení testeři akreditovaní dle mezinárodních pravidel. Úspěšní absolventi zkoušek ECDL mohou získat některý z ECDL Certifikátů, které mají mezinárodní platnost.

V našem akreditovaném testovacím středisku realizujeme testování v těchto oblastech:

Modul M2

Základy práce s počítačem a správa souborů (Computer Essentials)

Akreditovaní testeři: Ing. Olga Krankusová, Mgr. Rudolf Dvořák

Modul M3

Zpracování textu (Word Processing)

Akreditovaní testeři: Ing. Olga Krankusová, Mgr. Rudolf Dvořák

Modul M4

Práce s tabulkami (Spreadsheets)

Akreditovaní testeři: Ing. Olga Krankusová, Mgr. Rudolf Dvořák

Modul M5

Použití databází (Using Databases)

Akreditovaní testeři: Ing. Olga Krankusová, Mgr. Rudolf Dvořák

Modul M6

Prezentace (Presentation)

Akreditovaní testeři: Ing. Olga Krankusová, Mgr. Rudolf Dvořák

Modul M7

Základy práce s internetem a komunikace (Online Essentials)

Akreditovaní testeři: Ing. Olga Krankusová, Mgr. Rudolf Dvořák

Modul M10

Tvorba webových stránek (Web Editing)

Akreditovaný tester: Ing. Olga Krankusová – rozšíření akreditace pro tento modul 18.6.2015

!!! NOVÉ od školního roku 2017-18 !!!

Modul M16

 Základy informatického myšlení a programování (Computing)

Akreditovaní testeři: Ing. Olga Krankusová, Mgr. Rudolf Dvořák - rozšíření akreditace pro tento modul 7.9.2017

 

Veškeré další informace jsou veřejně přístupné na www.ecdl.cz

Bližší informace:
Mgr. Rudolf Dvořák
manažer akreditovaného testovacího střediska
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel: +420 777 201 400

Střední škola informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec, s.r.o. ©