Naše fiktivní firmy

Do výukových plánů našich studijních oborů je zařazen i předmět Fiktivní firma. Výuka probíhá napříč ročníky maturitních oborů. Cílem je propojit odborné předměty a teoretické znalosti studentů z výuky s praxí. Studenti sbírají zkušenosti pro výkon budoucího povolání nebo pro podnikatelskou činnost. Pracují formou projektů a zakládají studentské firmy pod hlavičkou JA Czech.

Třída: 3. IT-A, školní rok: 2023/2024

Studentská firma PEXLE nabízí originální pexeso a puzzle s motivem Humpolce v dřevěné a papírové formě. Objednávat můžete e-mailem nebo prostřednictvím našeho webu. Výrobky ve spolupráci s polygrafickým studiem.

Třída: 3. IT-B, školní rok: 2023/2024

Naše firma, Dobrou s kobrou, se zabývá potiskem na trička, mikiny, hrnky, atd…Můžete si vytvořit vlastní design a my se postaráme o to, aby to vypadalo co nejlépe na výsledném produktu.

Třída: 3. IT-A, školní rok: 2021/2022

Studentská firma JA Czech: sdílení zkušeností s uspořádáním maturitního plesu, prodej zboží pro maturanty (šerpy, skleničky, stužky, trička apod.), spolupráce se školním polygrafickým studiem.

Třída: 3. IT-B, školní rok: 2021/2022

Studentská firma JA Czech: autorská tvorba designu, potisk a prodej triček ve spolupráci se školním polygrafickým studiem.

Třída: 3. IT-A, školní rok: 2022/2023

Studentská firma JA Czech: výukové projekty z oblasti ITC určené pro studenty a veřejnost.

Třída: 3. IT-B, školní rok: 2022/2023

Studentská firma JA Czech: spolupráce se školním polygrafickým studiem, potisk textilu na zakázku, příjem školních zakázek – návrh propagačních materiálů pro obor obchodník se zaměřením na cestovní ruch.

Třída 4. IT-B, školní rok: 2022/2023

Fiktivní firma ULOZMESE: vývoj aplikace na správu skladu polygrafického studia. Snadné a rychlé sledování všech položek skladu (příjem, výdej, převod a inventura zásob). Evidence množství i parametrů zásob (velikost, barva a historie dodání).

Třída 4. IT-B, školní rok: 2022/2023

Fiktivní firma KNIHOVNAGO: softwarová podpora školní knihovny řešená formou databáze – evidence knih, zadání nové knihy, zapůjčení, vyřazení knihy, informace o dostupnosti knihy, zápůjčky v prodlení a další sestavy dle potřeb uživatele.

podcast Fiktivní firmy KnihovnaGo (4. ITA)

Třída 4. O, školní rok: 2022/2023

Školní bufet U Mňamky

Fiktivní firmu vedou studenti 4. ročníku maturitního oboru Obchodník se zaměřením na cestovní ruch. Ve své agendě mají komunikaci s dodavateli, zadávání objednávek, příjem zboží, evidenci faktur, evidenci prodeje. O přestávkách potom realizují vlastní prodej v bufetu. Úzce spolupracují se studenty oboru Kuchař – číšník, kteří v rámci svého odborného výcviku ve cvičné kuchyni připravují svačiny a občerstvení.