Školní knihovna

Knihovna je určena žákům a zaměstnancům školy.

Je umístěna v zasedací místnosti č. 18 v prvním patře.

Fond čítající 938 kusů tvoří tituly z beletrie (především z doporučené četby k maturitě) i odborné publikace.

Seznam knih v naší knihovně ke stažení:

Knihovnu spravuje Mgr. Lenka Domšová.

Pravidla pro půjčování knih podrobně ve výpůjčním řádu knihovny.

Výpůjční řád knihovny ke stažení:

Kromě knih jsou k zapůjčení i čtečky, ve kterých je nahráno cca 100 knih doporučených k maturitní zkoušce z Českého jazyka.

Podpora čtenářské gramotnosti našich žáků

Pravidelná aktualizace a doplňování obsahu knihovny.

Pravidelné akce Literární kavárna. Odpoledne, kdy žáci představují svoje oblíbené knihy a předčítají z nich vybrané pasáže. Posluchači se mohou také občerstvit pochoutkami od našich kuchařů nebo zaposlouchat do hudebních ukázek v podání našich žáků.

Pravidelné návštěvy městské knihovny v Humpolci. Naše vzájemná spolupráce nás těší, někteří žáci oboru Obchodnik realizují v knihovně svojí odbornou praxi u smluvního partnera.

Knihovna Humpolec – Akce (infohumpolec.cz)

Společné projekty s Knihovnou Jiřiny Zábranové v Humpolci

Vernisáž výstavy fotografií našich žáků – Střední škola informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec, s.r.o. (stredniskola.com)

Spolupráce s knihovnou Jiřiny Zábranové – Střední škola informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec, s.r.o. (stredniskola.com)