Novinky v ECDL

NOVINKY v ECDL testování

Na naší škole bylo v roce 2004 zřízeno akreditované testovací středisko ECDL. Od té doby většina našich studentů maturitních oborů využívá možnost získat některý z ECDL Certifikátů, které mají mezinárodní platnost.

ECDL – European Computer Driving Licence je celosvětově rozšířený vzdělávací koncept v oblasti počítačové (digitální) gramotnosti a digitálních znalostí a dovedností, který vznikl za podpory Evropské komise v polovině 90. let minulého století.

V letošním školním roce jsme zařadili do testování nový modul Tvorba webových stránek (Web Editing), který se řadí v konceptu ECDL mezi nejobtížnější. Na naší škole tento modul úzce navazuje na předmět „Tvorba www“. V tomto školním roce absolvovalo úspěšně tento modul 38 studentů oboru Informační technologie.

Více informací zde

O autorovi Ing. Zdeněk Smištík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *