Projekt ÚSPĚŠNÝ PODNIKATEL

Od 1. 9. 2017 naše škola přichází s novým projektem, jehož cílem je reagovat na současné podmínky podnikání tak, aby absolventi oboru Obchodník se stali úspěšnými podnikateli.

Základem jejich přípravy bude práce již v zaběhlém předmětu fiktivní firma. Pro studenty oboru Obchodník se zaměřením na informační technologie nově přibude spolupráce s učebním oborem reprodukční grafik, jehož studenti budou „zaměstnanci“ reklamní firmy. Ta bude pro širokou veřejnost na základě reklamy a poptávky vytvářet návrhy a samotnou realizaci potisků textilních materiálů.

I studenti oboru Obchodník se zaměřením na cestovní ruch se zapojí do tohoto projektu založením cestovní kanceláře s nabídkou tvorby zájezdů na míru pro školní i jiné kolektivy.

Cílem projektu je to, aby studenti byli schopni si nejen stanovit předmět podnikání, ale zejména prošli celým jeho procesem od založení firmy, přes jednání s bankami, dodavateli až po tvorbu reklamy, prodeje produktů, výpočty mezd a daňového přiznání.

O autorovi Ing. Zdeněk Smištík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *