Odborný výcvik našich mechaniků digitálních sítí

Studenti 2.DS v rámci hodin odborného výcviku dokázali spojit svůj technický um, teoretické znalosti a chuť vytvořit něco nového do konkrétního výrobku, který svoji funkčností a parametry je plně srovnatelný s výrobky továrními. Název výrobku možná laikovi mnoho neřekne, ale každý elektrotechnik nebo počítačový nadšenec určitě radostně spočine pohledem na naší nové osvitové UV komoře pro výrobu plošných spojů. Neměli bychom vlastně vynechat ani manikérky, které technicky podobným zařízením vytvrzují lepidlo na umělé nehty ani lakýrníky, kteří používají podobná zařízení na stabilizaci UV laků a ani jiné profese, nám však bude dobře fungovat pro výše zmíněné plošné spoje. Za svoji krátkou dobu existence bylo zařízení již technicky inovováno o časovač, který řídí dobu osvitu s vteřinovou přesností a významně tak navyšuje kvalitu finálního výrobku. A proč jsme se do toho pustili? Odpověď je jednoduchá, náklady na výrobu nedosáhly ani pětiny prodejní ceny továrního výrobku.

O autorovi Ing. Olga Krankusová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *