Adaptační kurz pro první ročníky

Adaptační kurz je pojem, který se stal součástí života škol, zejména středních. I my jsme se k této aktivitě před několika lety vrátili. Uvědomujeme si, jak obtížný je přechod ze základní školy na střední a třídenní pobyt mimo školní prostředí významně napomáhá studentům překonat první drobnější překážky. Cílem těchto kurzů je pomoci žákům při vytváření třídního kolektivu, učit je spolupracovat a vyvolat pocit sounáležitosti ke třídě i ke škole, rozvíjet pozitivní klima. Naše zkušenosti napovídají, že se nám to daří.

Letos adaptační kurz proběhne od 5. do 7. září. Naštěstí bez covidových opatření. Vedle paní zástupkyně Lutnerové budou na akci po celou dobu všichni třídní učitelé prvních ročníků. My ostatní rádi zavítáme na návštěvu.

O autorovi Ing. Olga Krankusová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *