Exkurze do České národní banky

I v letošním školním roce jsme pokračovali v tradici a navštívili ČNB v Praze. Vyrazili jsme v 8 hodin ráno vlakem z Havlíčkova Brodu, vystoupili jsme na Hlavním nádraží a pěšky jsme došli k budově České národní banky Na Příkopě. Cestou jsme minuli Jezuitskou synagogu, Jindřišskou věž, nejstarší budovu ČNB. Před samotnou prohlídkou jsme viděli Prašnou bránu a za ní Celetnou ulici, Obecní dům, divadlo Hybernia a obchodní centrum Paládium. Po nezbytné bezpečnostní prohlídce se nás ujal průvodce a společně jsme prošli okruh Lidé a měna doplněný odborným výkladem. Měli jsme možnost vyzkoušet některé interaktivní prvky expozice. Pokud jsme splnili úkol nebo správně odpověděli na otázku průvodce, obdrželi jsme odměnu v podobě reklamního materiálu banky (záložka do knihy apod.). Na prohlídku jsme měli rezervováno 90 minut, obdrželi jsme spoustu informací, které jsme leckdy už nestihli zpracovat a uložit do hlavy. Návštěvnické centrum je velice pěkně připravené pro studenty škol i pro laickou veřejnost. Návštěvu centra nezbývá než doporučit studentům i jejich rodičům. 
Ing. Eva Augustová

O autorovi Ing. Olga Krankusová