Základní škola Hradská opět u nás!

Ve dnech 10. a 17. února jsme u nás opět přivítali žáky 9. tříd základní školy Hradská.  V rámci výuky společenské výchovy si u nás za pomoci studentů učebního oboru kuchař – číšník ověřili, jak nelehké někdy může být vyrovnat se s nástrahami pravidel etikety i správného stolováni.  Naši studenti pro ně připravili chutný oběd a také jim ukázali správný postup přípravy míšených nápojů. Samozřejmě všechny nápoje byly nealkoholické, ale díky správné volbě surovin jejich chuť vůbec neutrpěla. Všichni hosté si ještě vlastnoručně vyrobili malý zákusek, aby vyzkoušeli i zlomek práce kuchaře.

Od nás ze cvičné kuchyně potom žáci pokračovali na další stanoviště, kde pro ně ostatní vyučující připravili program z ostatních studijních oborů na naší škole – reprodukční grafik, obchodník, cestovní ruch a informační technologie.

 

O autorovi Ing. Zdeněk Smištík