Návštěva vánoční Vídně

V dopoledních hodinách jsme poznali kouzlo předvánočního trhu na nádvoří zámku Schönbrunn. Poté jsme navštívili historické centrum Vídně. Čekala nás procházka bohatě vyzdobenými ulicemi s návštěvou arcibiskupské katedrály – Dómu sv. Štěpána – symbolu Rakouska. Poté jsme se vydali ulicí Graben ke kostelu sv. Petra, který je známý výstavou betlémů ze všech spolkových zemí Rakouska. Viděli jsme také kavárnu s hotelem, kde se vyrábí proslulý Sacher dort a blízkou budovu Opery. Ulice Augustinerstrasse nás dovedla kolem šlechtických paláců k budově Rakouské národní knihovny a Hofburgu – po více než šest století sídlo rakouských panovníků. Nakonec jsme navštívili tradiční adventní trh před vídeňskou radnicí „Christkindlmarkt“.

O autorovi Ing. Zdeněk Smištík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *