Revitalizace školního dvora a zahrady

V úterý 11. 6. 2019 jsme ukončili výuku dříve a přesunuli jsme se na školní dvůr-zahradu. Kromě sportovních aktivit v podobě stolního fotbálku, ping – pongu, kuželek na nás čekalo občerstvení, které pro nás připravili naši studenti oboru Kuchař – číšník. Smekáme pomyslný klobouk – grilované maso, flambované palačinky, míchané nealkoholické nápoje, chuťovky nám po celou dobu servírovali s úsměvem a lehkostí. Měli jsme možnost nahlédnout jim „přímo pod pokličku“ a sledovat, jak postupují při míchání nápojů, s jakou zručností natáčejí palačinku na vidličku a překládají na pánev, jak jsou vytrvalí při grilování masa a klobás. Na závěr zasadila každá třída svůj okrasný stromek a definitivně jsme tímto otevřeli školní zahradu pro školní i volnočasové aktivity.

A u kuchařů ještě zůstaneme. Závěrečné zkoušky 3. ročníků učebních oborů vrcholí. Naši studenti mají za sebou písemnou a praktickou zkoušku, příští týden je čekají ústní zkoušky. Studentky oboru Prodavač se blýskly u praktické zkoušky lahůdkami z oblasti studené kuchyně, které skvostně naservírovali a lehce pohovořili o přípravě. Studenti oboru Reprodukční grafik pracovali dva dny v programu Adobe, vytvářeli například loga, vizitky, upravovali fotografie v InDesignu, dokonale zúročili veškeré znalosti a dovednosti získané tříletým studiem. Studenti oboru Kuchař – číšník strávili tři dny vařením několika jídel, vytvoření slavnostních tabulí, předvedením kuchařských dovedností. Své výtvory s grácií naservírovali a překvapivou výmluvností seznámili komisi s postupem přípravy jednotlivých chodů. Velmi oceňujeme zodpovědný přístup všech studentů a děkujeme pedagogům za kvalitní přípravu na závěrečné zkoušky 

O autorovi Ing. Zdeněk Smištík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *