Carving kurz

Ve dnech 14. – 15. září proběhl pro studenty oboru Kuchař – číšník CARVING KURZ pod vedením vítěze Světové kuchařské olympiády IKA a držitele 5 zlatých medailí ze světových kuchařských výstav IKA pana Luďka Procházky.

Food carving je originální kuchařská technika, při které se z ovoce nebo do ovoce a zeleniny vyřezávají různé tvary a ornamenty. Ovoce i zelenina se loupou, krájí, oškrabují, vykrajují a vydlabávají do mnoha různých tvarů podle fantazie. Takto vzniklá umělecká díla slouží jako dekorace na společenských akcích, např. rautů, banketů, recepcí, plesů, na soukromých oslavách narozenin, svateb, při firemních akcích a jednáních, ale také jako ozdoba výloh, oživení kanceláře, bytu nebo jako originální dárek pro obchodního partnera (vyřezání loga firmy) nebo pro milovaného člověka.

První den studenti vytvářeli ozdoby ze zeleniny, druhý den z ovoce. Spokojenost z nich jen sálala, takže se budeme těšit na další level při příštím kurzu – vyřezávání z melounu.

O autorovi Ing. Olga Krankusová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *