Testování žáků ve škole a GDPR

S postupným návratem žáků do školy přichází povinnost testovat i žáky prezenční výuky. Stejně jako v případě ostatních osobních údajů, i zde je nutné zajistit jejich ochranu. Evidovány budou pouze takové osobní údaje, které jsou nezbytné k naplnění mimořádného opatření. Budeme dbát, aby nebyly předávány informace o pozitivních výsledcích neoprávněně – např. informace o pozitivním testu je sdělována pouze zákonnému zástupci daného žáka, nikoliv ostatním rodičům.

Údaje bude škola uchovávat pouze do konce školního roku 2020/2021, resp. do 30 dnů po skončení platnosti mimořádného opatření nařizujícího provádění testování. Následně proběhne řádná skartace jak fyzické, tak elektronické evidence.

O autorovi Ing. Olga Krankusová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *