Křížem krážem světem obnovitelných energií

O vodě, vzduchu a světe aneb Virtuálně v elektrárně. Název jako stvořený pro nějaký příběh, ovšem nejedná se o název nové štědrovečerní pohádky, nýbrž o ekologicky zaměřený projekt, určený studentům středních škol.

Jedné z mnoha těchto exkurzí se ve středu 1. 12. 2021 zúčastnili studenti 3. K a 3. RG. Cílem programu Virtuálně v elektrárně je prezentace alternativních, udržitelných zdrojů energie a zavést zájemce i na místa, kam se běžný smrtelník nedostane. Během hodinové exkurze jsme postupně navštívili Malou vodní elektrárnu Hučák u Hradce Králové, vodní elektrárnu Orlík a vystoupali až k nebeským výšinám do gondoly větrné elektrárny. Nově nabyté znalosti jsme následně ověřili v soutěžním klání, kde jsme „ulovili“ i cenu nejvyšší, tedy plyšového maskota celého projektu.

Bc. Martin Folejtar

O autorovi Ing. Olga Krankusová