Zahraniční odborná praxe našich studentů

V rámci stáže Erasmus+ ve slovenských Mojmírovcích navštívili naši studenti také Regionální muzeum Mojmírovce a mincovnu a Muzeum mincí v Kremnici.
Mincovna v Kremnici je nejstarší fungující mincovnou na světě a mince se v ní razí nepřetržitě již sedm století. V její expozici se studenti seznámili s funkčními historickými stroji, velkým trezorem a sbírkou mincí různých států, které zde nechávají razit svoji měnu. V muzeu mincí pak měli možnost shlédnout historii těžby drahých kovů a sbírky mincí z dob keltů až po nejnovější eurobankovky a mince.
V Regionálním muzeu Mojmírovce pak měli možnost prozkoumat velmi staré knihy (některé až ze 16. století) obsahující zajímavé ilustrace a psané latinsky. Protože při manipulaci s knihami se víří prach, museli studenti použít ochranné rukavice a roušky.
Obě exkurze si studenti užili a ze svého pobytu na Slovensku si odváží nejen pracovní vědomosti, ale i nové kulturní zážitky.
Za tým Erasmus+ Hernová Lenka

O autorovi Ing. Olga Krankusová