Odborná konference INEV v České národní bance

Dva pedagogové ekonomických předmětů z naší školy se zúčastnili odborné konference v České národní bance, kterou organizovala společnost INEV a INEV akademie.

Konference byla zaměřena na finanční gramotnost ve školách. Řešila se různá témata. Jak zlepšit finanční gramotnost studentů, podpora pedagogům, spolupráce škol s institucemi podporující finanční gramotnost, mezipředmětové propojení výuky finanční gramotnosti.

Zazněly přednášky odborníků z ČNB – paní Evy Zamrazilové, viceguvernérky bankovní rady ČNB, a pana Luboše Komárka, který vede měnové oddělení a zaměřil se na aktuální míru inflace v ČR a její řešení, vysvětlil měnovou politiku a nástroje řízení.

Pan Lukáš Heřman, „aktivní“ učitel“, předvedl své zkušenosti s výukou a bravurně zapojil do aktivizačních aktivit tým 150 účastníků.

Součástí konference byla též soutěž, náš tým obsadil v obrovské konkurenci 1. místo!

Ing. Eva Augustová

O autorovi Ing. Olga Krankusová