Erasmus+ pobyty v Německu

V minulém týdnu náš Erasmus tým s O. Krankusovou navštívil novou destinaci pro plánované Erasmus pobyty našich studentů. Zavítali jsme do městečka Schkeuditz, které se nachází ve spolkové zemi Sasko, zhruba 350 km od Humpolce. Jedná se o trochu jiný koncept Erasmus pobytů, než jsme doposud realizovali. Vše je soustředěno tzv. „pod jednou střechou“ , studenti jsou v areálu kampusu ubytováni, mají zajištěné stravování, pracují a mohou se účastnit  volnočasových aktivit. Nemusí tedy nikam dojíždět. Celý pobyt je hrazen v rámci schválených projektů z prostředků EU. Rádi bychom tento pobyt  nabídli zejména studentům oboru IT a učebních oborů mechanik digitálních sítí a reprodukční grafik. Pokud půjde vše podle plánu, první pobyt je plánován na podzim roku 2023.

Více na https://www.gut-wehlitz.de/

L. Hernová

Fotodokumentace z naší návštěvy a diskuse s organizátory pobytů pro inspiraci

O autorovi Ing. Olga Krankusová