Přednáška našich žáků pro klienty seniorského centra

Humpolec, 22. dubna 2024 – Žáci třídy 1.O se opět vydali do seniorského centra Senecura. Tentokrát se věnovali přípravě a prezentaci pověstí spojených s Humpolcem a jeho okolím.

V rámci této akce připravili téměř dvě desítky pověstí, které oživily ducha minulých časů. Mezi tyto příběhy patří pověsti jako Humpolecké sukno, Poklad na Orlíku, Čertovka a Andělka a mnoho dalších.

Přednáška nebyla pouze o poslechu, ale i o interakci s klienty seniorského centra. Po skončení prezentace se žáci a klienti společně podělili o své dojmy a zkušenosti. Klienti zavzpomínali na místa spojená s těmito pověstmi a nabídli své nápady na návštěvu zajímavých míst v Humpolci.

Humpolec, 18. března 2024 – Dnešní den přinesl zvláštní zážitek nejen pro žáky prvního ročníku oboru Obchodník – specialista na cestovní ruch, ale také pro klienty v seniorském centru Senecura v Humpolci. Žáci se poprvé postavili před širší publikum a představili komentovanou prezentaci na téma „Vily v Humpolci“.

Prezentace, kterou žáci připravili, se zaměřila na historii významných vil v Humpolci, včetně informací o osobnostech, které s těmito vilami souvisely. Žáci neopomenuli přiblížit architektonické prvky a zajímavosti spojené s těmito památkami.

Závěrečným vrcholem prezentace bylo interaktivní setkání s pamětníky z publika, kteří se s žáky podělili o své vzpomínky a zajímavosti týkající se významných vil.

Žáci obdrželi pozitivní hodnocení své práce ze strany klientů seniorského centra Senecura, což je zcela jistě povzbudí do další práce.

Mgr. Petr Súkenník

O autorovi Ing. Olga Krankusová