Bezpečnost ve škole

Na základě metodické doporučení jednatele družstevních škol PhDr. Ludvíka Vomáčky ředitelka školy prověřila bezpečnost školního prostředí dle následujících bodů:

1. Prověřeno – bez závad
  2. Průběžně dodržováno
  3. Projednáno se žáky na třídnických hodinách ve dnech 15. – 16. 10. 2014
  4. Projednáno na poradě pedagogických pracovníků 16. 10. 2014
  5. Průběžně prováděna aktualizace školního řádu a přehodnocen systém dozorů

Metodické doporučení

V souvislosti s tragickými událostmi ve střední škole ve Žďáře nad Sázavou vydávám následující doporučení ředitelkám a ředitelům škol a školských zařízení SČMSD, jejich pedagogickým pracovníkům a zaměstnancům, žákyním a žákům:

1. Neprodleně prověřit a zkontrolovat systém uzavírání vstupů do budov škol a školských zařízení.

2. Dodržovat pravidla bezpečného a kontrolovaného pohybu osob přes vstup do školy při příchodu a odchodu žáků včetně dozoru zaměstnance u vchodu, a to i v případě instalovaného elektronického vstupního systému (čipy a karty), s cílem identifikovat cizí osoby a kontrolovat správné používání elektronických zabezpečovacích zařízení.

3. Vhodným způsobem připomenout žákům principy bezpečného školního prostředí

• jednání při vstupu do školy a opouštění školy
  • hlášení cizí osoby, která se pohybuje ve škole bez doprovodu známé dospělé osoby
  • hlášení podezřelého chování i ze strany spolužáků (držení zbraní, násilí, výhrůžky a jiné podezřelé aktivity)