Jak funguje termokamera (náš robot ČÍSLO 5)

Pro zvýšení bezpečnosti našich žáku a pedagogů škola zakoupila termokameru Mobitex M16B pro screening osob, které vstupují do budovy školy. Tato kamera používá radiometrické měření teploty osob, což znamená, že měří v každém svém bodě záznamu. Dochází tím ke měření povrchové teploty v reálném čase. Teplota je reprezentována barevnou paletou a ta je poté přepočítána do numerické stupnice teploty. Pří překročení povolené teploty nad 37 stupňů celsia, kamera spustí alarm a je označena osoba na obrazovce při vstupu do budovy školy. Pro lepší znázornění osob je Mobitex vybaven 6 magapixelovou RGB kamerou (rozlišení obrazu 3072 x 2048 pixelů).

O autorovi Ing. Olga Krankusová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *