Renovace počítačové učebny

Jedna z našich počítačových učeben (pro zasvěcené „patnáctka) se renovuje. Novými stoly se nám podařilo navýšit kapacitu učebny, aby tak mohla pojmout i studenty nastupujícího 1. ročníku oboru Informační technologie, kterých je už téměř třicet. A když nové stoly, tak i počítače. Správce sítě a učitel informačních technologií v jedné osobě tentokrát zvolil jinou cestu, aby zajistil mnohem vyšší výkon. Nakoupil součástky a s maturanty (teď už vlastně absolventy) jednotlivé počítače sestavují. Dle jeho slov je učebna obsazena 30 „pecka stroji“.

Základnou těchto strojů je šesti jádrový procesor AMD Ryzen 5 3600 s 32GB paměti RAM a grafickou kartou Radeon RX580 s 8GB GDDR5 pamětí. Stroje jsou připraveny na virtualizace operačních systémů, práci s produkty firmy Adobe – a to hlavně pro úpravu grafiky a střih videa. V neposlední řadě poslouží pro renderování 3D grafiky a počítačových animací. Pro vizuální zážitek je k počítačům připojem 27″ (palcový) monitor s odezvou 1ms a FullHD rozlišením. Tyto pracovní stanice budou dobrým pomocníkem našim borcům při jejich kreativních počinech.

O autorovi Ing. Olga Krankusová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *