Mechanici digitálních sítí na výstavě Ampér 2023

Studenti 1. až 3. ročníku oboru Mechanik digitálních sítí navštívili dne 21.3. odborný profesní veletrh Ampér 2023 v Brně, kde shlédli expozice předních českých i zahraničních výrobců v oboru elektrotechniky a digitální techniky a měli možnost se seznámit s nejnovějšími trendy v oboru.
Z vystavených exponátů zaujaly zejména velké hračky pro velké kluky, elektrická vozidla, autonomní systémy, měřící a regulační technika, ale vše nakonec rozhodl zážitek s robotickým záchranářským psem. Na dálku řízený, schopný samostatného pohybu ve složitém terénu, nošen břemen a zároveň i specifického tance na všech čtyřech. Něco jako posel z blízké budoucnosti, která vypadá velmi lidsky, ačkoliv je vlastně velmi technická a digitální. 

Ing. Zdeněk Brabec

O autorovi Ing. Olga Krankusová