Podpora výuky německého jazyka – návštěva Goethe Institutu

Ve čtvrtek 13. dubna se studenti tříd 3.O a 2.O vydali do Prahy. Jejich cílem byla návštěva Goethe Institutu, jehož náplní je šíření německého jazyka a kultury po celém světě. Návštěvu jsme zahájili prezentací (rodilý mluvčí a v němčině), během které se studenti dozvěděli více o činnosti Goethe Institutu a museli  také odpovídat na řadu otázek, jako například na tu, proč si myslí, že je důležité se v České republice učit právě němčinu. Poté jim byla představena knihovna a návštěvu jsme zakončili „Aktionbound Rally“, během které  studenti ve skupinách plnili nejrůznější úkoly, zodpovídali kvízové otázky, vyhledávali informace přímo v knihovně a vše zaznamenávali na tablety. Po ukončení soutěže následovalo společné vyhodnocení, krátká procházka centrem Prahy a zbyl i čas na osobní volno, po kterém jsme se vydali na cestu domů.
Lenka Hernová

O autorovi Ing. Olga Krankusová